Ana sayfa Vergi Dernekler ve vakıflar mücbir sebep belirtip vergi ödemelerini ve bildirimlerini erteleyebilir mi?

Dernekler ve vakıflar mücbir sebep belirtip vergi ödemelerini ve bildirimlerini erteleyebilir mi?

150
0

Vergi beyanname ve bildirimlerinin ertelenmesi ile ilgili yeni düzenlemede toptan ticaret yapanlar ve dernek vakıflar bu ertelemeden yararlanacak mı?

Ertelemeden vakıf ve dernekler yararlanamaz. Yararlanacaklar için aşağıdaki işlemi yaparak öğrenmek mümkün.

Tüm gelir vergisi mükellefleri ile mücbir sebep kapsamındaki kurumlar vergisi mükellefleri, kendilerine ait şifre ile GİB internet sitesinde bulunan interaktif vergi dairesi sistemini girerek “bilgilerim” sekmesinin (bölümünün) en altında bulunan “518 sıra nolu VUK genel tebliği kapsamında mücbir sebep durum sorgusu” butonunu kullanarak erteleme kapsamında olup olmadıkları öğrenebilecektir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here