Ana sayfa Muhasebe Depozitolu olarak verilen ürünler gekap beyannamesi kapsamında mıdır?

  Depozitolu olarak verilen ürünler gekap beyannamesi kapsamında mıdır?

  Depozitolu olarak verilen ürünler gekap beyannamesi kapsamında olur mu?

  68
  0

  Firmamız sabun, şampuan, vücut losyonları üretimi yapmaktadır. Ürünlerimizi zincirlere satıyoruz. Bu bağlamda şampuan plastik şişelerde koyuluyor ve akabinde koliye koyulup bu şekilde piyasaya sürülmektedir. Bizim için 1.ambalaj olarak plastik şişe beyan edilmeyecek sonrasındaki koli mi gekap payı ödenecektir?

  Koli gekap beyanına tabidir.

  Konu ile ilgili aşağıdaki linkte bulunan rehberi inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf

  Gekap beyannamesinde depozitolu olarak satılmayan damacanalar beyanname kapsamına girer mi? Ayrıca damacanaların üzerindeki ambalajlar ve kapaklarda beyanname konusuna girer mi?

  Depozitolu damacana ve kapak gekap kapsamında değildir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here