Ana sayfa Muhasebe Demirbaşları tamamlayıcı olarak alınmış malzemelerin muhasebe kaydı nasıl yapılır?

  Demirbaşları tamamlayıcı olarak alınmış malzemelerin muhasebe kaydı nasıl yapılır?

  1225
  0

  Bir e-ticaret firmasının web sitesi oluşturma maliyetleri kapsamında, şirket internet bağlantısı için sunucu bilgisayar vs. almıştır. Bunların ağ bağlantısı, switch, kablo vb. malzemelerini ise ayrıca satın almıştır. Bu tarz malzemelerin muhasebe kaydı ne olmalıdır?

  Malzemeler demirbaşın tamamlayıcı parçaları ise maliyete, aksi durumda gider hesaplarına yazılır. ATİK’ler 1.000 TL’nin altında ve faydalı ömrü 1 yıldan az ise direk gider yazılır.

   

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

   

  Kiraladığımız iş yeri içindeki demirbaşların amortisman giderlerini kim gider olarak yazacaktır?

   

   

  Şirket aktifinde kayıtlı olan demirbaşları bir kuruma bağışlarsak faturayı nasıl düzenleyeceğiz? Kesilen fatura kurumlar beyannamesinde indirim olarak gösterilebilir mi?

   

   

  Nihai tüketiciden alınan demirbaşlar için gider pusulası düzenlenir mi?

   

   

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here