Ana sayfa Muhasebe Değişiklik olmayan ve devam eden sözleşmelerde damga vergisi hesaplanır mı?

Değişiklik olmayan ve devam eden sözleşmelerde damga vergisi hesaplanır mı?

680
0

SMMM sözleşmeleri için her yıl damga vergisi beyannamesi verdik. Tutarda değişiklik yoksa damga vergisi beyannamesi verilmezmiş. Bu nedenle sadece tutarı değişen sözleşmeler için damga vergisi beyannamesi versek yeterli olur mu?

 

Tutarı değişen sözleşmelerde damga vergisi hesaplanır. Tutarı değişmeyen sözleşmelerin yeniden düzenlenmesine gerek yoktur. Sistem üzerinden uzatma yapılır.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Yenilenen mesleki sözleşmeler için her yıl damga vergisi ödenecek mi?

 

 

Yenilenen mesleki sözleşmelerde damga vergisi hesaplanır mı?

 

 

Damga Vergisi Oranları ve Tutarları 2019?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here