Ana sayfa Muhasebe Defter beyan sistemine dâhil olan işletmeler yazar kasa bildirimini nasıl yapacaktır?

Defter beyan sistemine dâhil olan işletmeler yazar kasa bildirimini nasıl yapacaktır?

1882
0

Defter beyan sistemine dâhil olan işletme usulü firmaların yazar kasa satışlarını yazar kasa bildirim sisteminden bildirilecek midir? Defter beyan sistemine dâhil olduğundan yazar kasa bildirimlerinin ayrıca bildirilmesine var mı?

 

Eski ödeme kaydedici cihazlar için daha önceden yapılan tercihlere göre bildirim yapılır. Yeni nesil ödeme kaydedici cihazların internet bağlantısı varsa ayrıca bildirilmez sisteme kendisi rapor gönderir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Yeni nesil Yazar Kasanın internet bağlantısı olmadığı için hasılatını GİB’e manuel bildirebilir miyiz?

 

 

 

Yazar Kasa bilgileri GİB’e gönderilecek mi?

 

 

 

Kapanışını yaptığım yazar kasa sistemde açık görünüyorsa ne yapmalıyım?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here