Ana sayfa Vergi Defter Beyan Sisteminde Kredi kartı ile yapılan tahsilatlara ait gelir belgeleri nasıl...

Defter Beyan Sisteminde Kredi kartı ile yapılan tahsilatlara ait gelir belgeleri nasıl kayıt edilir?

380
0

Kredi Kartı ile Yapılan Tahsilatlara Ait Gelir Belgeleri Nasıl Kayıt Edilir?

Sisteme giriş yapıldıktan sonra, sol menüde “Muhasebe Bilgileri” başlığı altında yer alan “Gelir Ekle” menüsü tıklanarak “Belge Bilgisi” bölümünde belge türü uygun olan herhangi bir seçenek seçildikten sonra “Gelir Kalemleri” bölümünde ilgili alanlar sırasıyla doldurulur ve “Eklenen Gelirler” kısmında “Kredi Kartı” alanına ilgili tutar yazılabilir.

 

 

 


Kaynak: GİB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Defter beyan sisteminde sabit kıymet ve envanter işlemlerini nasıl yapacağız?

Servis taşımacılığı yapan işletme defterine tabi mükellef motorlu taşılar vergisini gider yazabilir mi? Defter beyan sisteminde vergiyi nasıl beyan etmeliyiz?

Defter beyan sistemine dâhil olan işletmeler yazar kasa bildirimini nasıl yapacaktır?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here