Ana sayfa Muhasebe Defter beyan sisteminde kar veya zararı sistem otomatik olarak hesaplar mı?

  Defter beyan sisteminde kar veya zararı sistem otomatik olarak hesaplar mı?

  Geçici vergi beyannamesinde gösterilmeyen "Geçmiş Yıl Zararları" 3. dönem veye 4. Dönem beyannamesinde gösterilebilir mi?  

  242
  0
  Adi ortak mükellefin kar veya zararını geçicide beyan ederken muhasebe kaydı hangi hesabı kullanacağız?

  Defter beyan sisteminde kar ve zararı sistem kendisi kayda alır.

  1.ve 2. dönem Geçici vergi beyannamesinde gösterilmeyen “Geçmiş Yıl Zararları” 3. dönem veye 4. Dönem beyannamesinde gösterilebilir mi?

  Gösterilebilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here