Ana sayfa Güncel Defter Beyan Sisteminde AR-Ge destekleri nasıl kayıt edilir?

Defter Beyan Sisteminde AR-Ge destekleri nasıl kayıt edilir?

327
0

Ar-Ge Destekleri Nasıl Kaydedilir?

Sisteme giriş yapıldıktan sonra, sol menüde yer alan “Muhasebe Bilgileri” başlığı altında yer alan “Gelir Ekle” menüsü tıklanarak “Belge Bilgisi” bölümünde belge türü “diğer” seçildikten sonra “Gelir Kalemleri” bölümünde sırasıyla “satış türü” “diğer” “gelir kayıt türü” “diğer hâsılat” ve “gelir kayıt alt türü “Ar-Ge destekleri” seçilerek kayıt yapılabilir.

 

 

 

 


Kaynak: GİB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Aynı anda hem işletme hem de Serbest meslek defteri tutanlar Defter Beyan sisteminden beyannameleri nasıl gönderecekler?

 

 

Defter Beyan sistemine Kredi Kartlı tahsilatlar otomatik olarak gelecek mi?

 

 

Defter beyan sistemine diğer muhasebe yazılımlarından beyanname gönderebilir miyim?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here