Ana sayfa Muhasebe Dava ve icra aşaması sonucu tahsil edilemeyen Serbest Meslek geliri gider yazılabilir...

Dava ve icra aşaması sonucu tahsil edilemeyen Serbest Meslek geliri gider yazılabilir mi?

282
0

Müşterim muhasebe borcuna karşılık 24.09.2018 tarihli 7.000 TL tutarında senet verdi. Günü geldiğinde senedi ödemedi. İcra Takibi başlattım. Ama hala ödemesini yapmıyor. Banka Hesaplarına haciz koydum yine de ödemiyor. 7.000 TL tutarındaki bedeli serbest meslek defterinde gider olarak düşebilir miyim? Alacak dava ve takip aşamasına geldi. Takip sonuçsuz Kaldı.
(17.12.2018)

Serbest meslek erbaplarının mesleki giderleri GVK 68. maddede belirtilmiştir. Tahsil edilmeyen gelir; gider olarak indirilemez. 68’nci maddede böyle bir tanımlama yok.

 


Kaynak:ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

5 gün çalıştığım firma için bağımlı SMMM olarak beyanname onaylayabilir miyim?

 

SMMM’lerin iptal ettikleri sözleşmeden doğan sorumluluğu var mıdır?

 

SMMM belgesi olan kişi kendi ortak olduğu şirketin defterini tutabilir mi?

 

SMMM Meslek ruhsatını ne zaman teslim almalıdır?

 

SMMM faaliyetini hazır ofis hizmeti veren yerlerde yapabilir miyim?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here