Ana sayfa Muhasebe Dava sonucu kazanılan tazminat ve gecikme faizi kayıtlara nasıl alınacak?

  Dava sonucu kazanılan tazminat ve gecikme faizi kayıtlara nasıl alınacak?

  160
  0

  2013 yılında çalışan personel izin ve tazminat için dava açmış ve kazanmış ödemesi de yapıldı biz tazminat ve izinleri bordrodan geçirmeli miyiz? kurum kazancından indirebilir miyiz? KKEG mi yazılmalı mı?

  Yapılan ödem için Bordro düzenlenir. Kıdem tazminatı tutarından sadece DV kesintisi yapılır. Kıdem dışındaki ödemeler ücret olarak GV,DV ve SGK kesintisi yapılır ve giderleştirilir. Ceza ve faiz ise KKEG olarak kayıtlara alınır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here