Ana sayfa Ülkeler Danske Bank CEO’su 200 milyar euroluk kara para aklama skandalı sonrası istifa...

Danske Bank CEO’su 200 milyar euroluk kara para aklama skandalı sonrası istifa etti

563
0
Danske Bank CEO’su 200 milyar euroluk kara para aklama skandalı sonrası istifa etti

Avrupa’nın önde gelen bankalarından Danimarka merkezli Danske Bank’ın CEO’su Thomas Borgen, Estonya şubesindeki kara para aklama skandalı sonrası istifa etti.

Danske Bank, Estonya’daki şube hakkında 2007 ve 2015 yılları arasında yaklaşık 200 milyar euro kara para akladığı iddiasıyla inceleme başlatmıştı.

Banka yetkilileri, söz konusu ödemelerin büyük kısmının şüpheli olduğunu söyledi.

Borgen, “Soruşturma benim yasal sorumluluklarıma tabi kaldığım yönünde sonuçlanmış olsa da, tüm taraflar için istifamı vermemin en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.


Kaynak:BBC
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here