Ana sayfa Vergi Damga vergisi mükellefiyeti olan bir firma devlet kurumları ile yapmış olduğu sözleşmelerin...

Damga vergisi mükellefiyeti olan bir firma devlet kurumları ile yapmış olduğu sözleşmelerin damga vergisini beyanname ile bildirebilir mi?

557
0

Mükellefimiz devlet hastanelerinin ihalelerine girmektedir. Arlık 2019’da 500.000 TL ihale kazandı ve ihale sözleşmesi imzaladı.  Bu sözleşmeye ait damga vergisini sözleşme imzalandığı anda tahakkuk ettirip ödüyor. Bu ihale sözleşmesine ait damga vergisini sürekli damga vergisi mükellefi olup Ocak ayında beyanname verip ödeyebilir mi?

Farklı bir uygulama olmaz. Ay içinde hesaplanan DV ertesi ayın 1-26.günü arasında beyan edilir ve ödenir.

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here