Ana sayfa Muhasebe Daha önce TÜBİTAK teşvikinden yararlanılarak alınan makinenin amortismanı AR-GE desteği kapsamında tekrar...

Daha önce TÜBİTAK teşvikinden yararlanılarak alınan makinenin amortismanı AR-GE desteği kapsamında tekrar gider olarak yazılabilir mi?

485
0

Firmamızda 5746 yasa ile ARGE merkezi oluşturmuş bulunmaktayız. Daha önce ARGE’ de kullanmak üzere TÜBİTAK teşvikiyle almış olduğumuz makineler bulunmaktadır. Bu makineler şimdi ARGE merkezinde hizmet veriyor. Söz konusu bu makinelerin amortismanlarını 5746 ARGE merkezi için gider yazabilir miyiz? Tereddüdümüz; bu makinelerin için daha önce bir teşvikten faydalandığımız için ikinci bir teşvikten faydalanıp faydalanamama konusudur.
(13.12.2018 11:32)

Teşvikten yararlanılan makineler için amortisman hakkı bir kez kullanılır.

 


Kaynak:ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Demirbaşların ömrünü uzatıcı harcamalar için amortisman uygulaması nasıldır?

Makineler amortisman süresi içinde kullanılamaz hale gelirse gider yazılabilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here