Ana sayfa Ülkeler Daha az enerjiyle daha çok yolcu taşıyacak kutu kanatlı uçak projesi: Parsifial

Daha az enerjiyle daha çok yolcu taşıyacak kutu kanatlı uçak projesi: Parsifial

687
0

Daha az enerjiyle daha çok yolcu taşıyacak kutu kanatlı uçak Projesi: Parsifial

Avrupa menşeili araştırma projesi Parsifial  kapsamında geliştirilen uçağın ön ve arka kanatları birbirine bağlı ve bu sisteme “Kutu kanat” adı veriliyor. Bu sistemle uçağın karşılaştığı hava direnci azalıyor, havalanması kolaylaşıyor, böylece uçağın çok daha az yakıta ihtiyacı oluyor.
Proje koordinatörü Frediani, “Bir tarafta hava kirliliği, öte tarafta gittikçe artan yolcu sayısı sorunu. İki durumda da havacılığın geleceği için yeni fikirlere ihtiyaç duyuyoruz. Uçakların az enerji tüketerek daha fazla yolcu taşımasını sağlayacak yeni çözümler bulmak zorundayız” diyor.

 


Kaynak:Euronews.com
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News  veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here