Ana sayfa Ekonomi Dağıtım Bağlantı Bedeli Tutarı Belirlendi!!!

  Dağıtım Bağlantı Bedeli Tutarı Belirlendi!!!

  1063
  0

  Resmi Gazete’de EPDK tarafından belirlenen dağıtım bağlantı bedelleri hakkındaki Karar ve Tebliğ yayımlandı.

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), bağlantı hattında hem havai hem de yeraltı kablolarının kullanılması durumunda, birim bedel hesaplanırken havai ve yer altı hatlarının her birinin uzunluğunun ayrı ayrı dikkate alınarak hesaplanmasına karar verdi.

  Karara göre, 100 kW üzeri hatlar için bağlantı bedeli hesaplanırken, 100 kW‘ya kadar olan 75,20 TL/metre fiyatına, 100 kW üzerindeki her kW’nin 0,6 TL/m ile çarpılması ile bulunan bedelin ilave edilerek hesaplanması kararlaştırıldı.

  Şirket tarafından bağlantı hizmeti alan tüketiciye aşağıda yer alan TL/metre bazlı bedeller dışında başka bir ad altında herhangi bir bedel uygulanmamasına karar verildi.

  Kararı İncelemek İçin Tıklayınız Tebliği İncelemek İçin Tıklayınız

  Kaynak: Resmi Gazete (18.10.2017 – 30214)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here