Ana sayfa SGK Çok zor durum hali ile ilgili düzenlenecek rapor hangi yılları kapsamaktadır?

Çok zor durum hali ile ilgili düzenlenecek rapor hangi yılları kapsamaktadır?

Çok zor durum hali ile ilgili düzenlenecek rapor hangi yılları kapsamaktadır?

691
0

Mükellefimiz 6736 SGK yapılandırmasının 2018 yılında 1, 2019 yılında 2 taksitini ödememiş ve yapılandırması bozulmuştur. Zor durum dilekçesi ile yeniden yapılandırmaya başvuracağız.

Fakat 074,075- ve 076 nolu dilekçelerin üçünü birden mi vereceğiz ve istenen mali verileri hangi tarih itibari ile yazacağız SGK’dan net bir cevap alamadık?

SGK-074-Tecil ve Taksitlendirme Talep Formu SGK-075-Mali Durum Bildirim Formu SGK-076-Mali Durum Bildirim Formu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler veya Yeminli Mali Müşavirler Tarafından Düzenlenen “Çok Zor Durum” Halinin Tespitine İlişkin Rapor ödemenin yapılacağı ve önceki yıl için ilgili dönemler için verilmesi gereken bildirimlerdir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here