Ana sayfa İstatistik Çin’in sanayi şirketlerine ait kar oranları hızlı şekilde düştü

Çin’in sanayi şirketlerine ait kar oranları hızlı şekilde düştü

128
0

Çin’in sanayi şirketlerine ait kar oranları hızlı şekilde düştü

BBC News’un yayınladığı 27 Kasım 2019 tarihli haberinde, Reuters’ın verilerine göre, dünyanın ikinci en büyük ekonomisine sahip Çin’in sanayi şirketlerindeki kar oranları 2019 Ekim’e kadar sekiz ay içinde çok hızlı bir şekilde düştü.

Çin Ulusal İstatistik Bürosu tarafından yayınlanan verilere göre, geçtiğimiz yıla kıyasla sanayi karı Ekim ayında %9,9 azalarak 427.56 milyar Yuan’a (47.3 milyar £) geriledi. Bu oran, Ocak-Şubat döneminden bu yana en düşük oran oldu. Bundan önce Eylül ayında da %5,3 düşüş yaşanmıştı.


Kaynak: BBC News / Link: https://www.bbc.com/news/topics/cywd23g0qnmt/china-economy
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here