Ana sayfa Muhasebe Çiğköfte satışında KDV indirimi geçerli mi?

  Çiğköfte satışında KDV indirimi geçerli mi?

  131
  0

  Yeni kanuna göre çiğköfte satışında KDV oranı %1’e mi indi?

  KDV indirimleri için yeni KANUN çıkmadı. KDV oranlarını değiştiren Cumhurbaşkanlığı kararı yayımlandı. Karara göre çiğ köfte aşağıdaki mekanlarda satılırsa KDV oranı %1 olarak uygulanır.

  “KDV Ekli II Sayılı listenin “B ) DİĞER MAL VE HİZMETLER “ Bölümünün 24’üncü sırası YEME, İÇME HİZMETLERİ : Kahvehane, kır kahvesi, çay bahçesi, çay ocağı, kıraathane, kafeterya, pastane, ayakta yemek yenilen yerler, yemeği pakette satan veya diğer şekillerde yemek hizmeti sunan yerler, lokanta, içkili lokanta, kebapçı ve benzeri yerlerde verilen hizmetler (Bu yerlerde verilen hizmetlerin alkollü içeceklere isabet eden kısmı hariç)”.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here