Ana sayfa Muhasebe Çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması yapılan ülkelerden alınan reklam hizmetlerinde stopaj bildirimi yapılır...

Çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması yapılan ülkelerden alınan reklam hizmetlerinde stopaj bildirimi yapılır mı?

420
0

Yurtdışı merkezli firmalardan alınan reklam hizmeti ödemeleri için çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması var ise stopaj bildirmeyeceğiz. İrlanda merkezli Google firması için stopaj beyan etmemize gerek var mı?

 

İrlanda ile yapılmış olan çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmasına göre tevkifat yapılır.476 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre tevkifat yapılmaz.

http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/user_upload/Cumhurbaskani_Karari/476_vuk_ck.pdf

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

OECD çifte vergilendirme anlaşmasında Gayrimenkul Varlıklardan elde edilen gelirler nelerdir?

 

 

 

Türkiye ile Filistin Arasında Çifte Vergilendirmeyi Önleme ve Vergi Kaçakçılığına Engel Olma Anlaşması Ankara’da İmzalandı.

 

 

 

OECD çifte vergilendirme model anlaşmasının başlığı

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here