Ana sayfa Vergi Canlı ve cansız hayvan teslimlerinde KDV oranı nedir?

Canlı ve cansız hayvan teslimlerinde KDV oranı nedir?

36
0

Kasaptan alınan canlı ve cansız küçükbaş veya büyükbaş hayvan teslimlerinde kdv oranı nedir?

Küçük ve büyükbaş hayvanların TOPTAN teslimlerinde %1, PERAKENDE teslimlerinde ise %8 KDV oranı uygulanır.

Büyükbaş, Küçükbaş hayvanların etlerinin (taze, soğutulmuş, dondurulmuş, yağlı, yağsız, kemikli, kemiksiz) tesliminde KDV Oranı TOPTAN satışlarda, teslimlerde %1, PERAKENDE satışlarda, teslimlerde %8 olarak uygulanacaktır.

Reklam işi ile uğraşan mükellef alıcıdan %8 KDV ile hazır kontrplak vs. mobilya malzemeleri almaktadır. Bu malzemelerden kendisi fuar standı veya çekmece, masa vs. ürüne dönüştürerek müşterisine satmaktadır. Bu teslimlerde %8 mi yoksa %18 KDV uygulanacaktır?

%18 KDV hesaplanacaktır.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here