Ana sayfa Muhasebe Çalışanların şahsi olarak ödediği özel sağlık sigortaları gider olarak gösterilebilir mi?

Çalışanların şahsi olarak ödediği özel sağlık sigortaları gider olarak gösterilebilir mi?

45
0
Çalışanların şahsi olarak ödediği özel sağlık sigortaları gider olarak gösterilebilir mi?

Limited şirket müdürü kendi adına özel sağlık sigortası yaptırmak istiyor ve bunu kurumlar beyanında gider gösterilip gösterilmeyeceği hususunda bilgi talep etmektedir. Bu konuda bilgi alabilir miyiz?

Personelin kendi ödediği pirim GVK 63/3. maddesindeki koşullara göre bordrodan indirilir.
Şirkete gider gösterilmez.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Çalışanlara yapılan özel sağlık sigortası gider olarak yazılır mı?

Firmanın çalışanları adına yaptığı özel sağlık sigortası gider olarak işlenebilir mi?

Çalışanlara yatırdığımız tamamlayıcı sağlık sigortası bordroya ayni yardım olarak eklenir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here