Ana sayfa SGK Çalışan personel bir senelik ücretsiz izin kullanması SGK açısından bir sorun oluşturur...

Çalışan personel bir senelik ücretsiz izin kullanması SGK açısından bir sorun oluşturur mu?

Çalışan personel bir senelik ücretsiz izin kullanması SGK açısından bir sorun oluşturur mu?

401
0

Bir çalışanımız bizden eylül-2019 ayından önümüzdeki haziran-2020 sonuna kadar ücretsiz izin talep etmekte bu izni verirsek yasal olarak ve SGK açısından sorun yaşamamıza neden olur mu?

 

İşçi ile işveren arasında yazılı bir anlaşma var ise işçinin kabul edilen bu ücretsiz iznini kullanmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.


Kaynak: Gib
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here