Ana sayfa Vergi Bursa ilindeki mükelleflerinde Muhtasar ve prim beyannameleri ertelendi mi?

Bursa ilindeki mükelleflerinde Muhtasar ve prim beyannameleri ertelendi mi?

255
0

Muhtasar ve prim hizmet beyannamesi ertelendi. Mükelleflerim için herhangi bir başvuruda bulunmadım. Üç aylık muhtasarları aylığa çevirmedim sistem otomatik geçiş yapacaktır diye.

2020 Ocak ve Şubat ayı SGK bildirgelerini SGK’ya vereceğim. Mükelleflerimin Ocak ve Şubat ücret ve kira stopajlarını muhtasar beyanını nisan ayında üç aylık olarak mı beyan edeceğim?

3 aylık vermeye devam edeceksiniz. Nisan ayında mart ayını aylık muhtasar ve prim hizmet beyannamesi ile beyan edilecek (yeni bir uzatma olmaz ise)

 

Bursa da bir mükellefim mevcut 10’dan az çalışanı var muhsgk beyannamesi (1003A) verirken Ocak-Şubat aylarında 022 ve 041 kodlarındaki stopajı mart ayına erteleyebiliyor muyum?

Bursa ili erteleme kapsamında değildir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here