Ana sayfa Dünya Bulgaristan’da Ocak 2021’de genel üretici fiyat endeksi bir önceki aya göre %...

  Bulgaristan’da Ocak 2021’de genel üretici fiyat endeksi bir önceki aya göre % 1.8 arttı

  51
  0

  Ocak 2021’de Bulgaristan Endüstri Sektöründe Üretici Fiyat Endeksleri

  Ocak 2021 genel üretici fiyat endeksi bir önceki aya göre % 1.8 arttı. İmalatta % 1.8, madencilik sektöründe % 1.7, elektrik, ısı ve gaz üretimi ve dağıtımında % 1.6 oranında artış kaydedildi. Üretici fiyatlarında ana metal imalatında % 9.4 artış, tekstil ve tekstil ürünleri imalatında (giyim hariç) % 0.7 ve motorlu kara taşıtlarının imalatında (otomobiller hariç) % 0,4 oranında düşüş gözlemlendi. Ocak 2021 genel üretici fiyat endeksi, 2020 yılının aynı ayına göre % 0.7 arttı.
  İç piyasada Ocak 2021’de üretici fiyat endeksi bir önceki aya göre % 0.9 arttı. Elektrik, ısı ve gaz üretimi ve dağıtımında % 1.3 ve imalatta % 0.8 oranında daha yüksek fiyatlar bildirilirken, madencilik sektöründe % 0.9 düşüş gözlemlendi.
  Uluslararası piyasada Ocak 2021’de üretici fiyat endeksi bir önceki aya göre % 3.1 artarken, 2020 yılının aynı ayına göre artış % 1.7 oldu.


  Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı/Filibe Ticaret Ataşeliği
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here