Ana sayfa Dünya Bulgaristan’da Mikro ve Küçük İşletmelere Destek Ödemeleri Başladı

Bulgaristan’da Mikro ve Küçük İşletmelere Destek Ödemeleri Başladı

181
0

İnovasyon ve Rekabetçilik Operasyonel Programı Yönetim Otoritesi tarafından yapılan açıklamaya göre, programın “Mikro ve küçük işletmelere koronavirüs (COVID-19) salgınının ekonomik sonuçlarının üstesinden gelmek için destek” prosedürü kapsamında yapılan proje başvurularının değerlendirildiği dördüncü oturumda onaylanan projelere ilişkin imzalanan 848 idari sözleşme doğrultusunda toplam 7.062.582 tutarında destek ödemeleri yapılmasına başlandı.

Altıncı oturumda değerlendirilen toplam 990 proje teklifinden 287’sinin daha finanse edilmesi onaylandı. Altıncı oturumda yapılan ek değerlendirme sonucunda finanse edilmesi onaylanan projelere verilen hibe desteğinin toplam tutarı 2.363.291 leva. Bu projelerle birlikte oturumda onaylanan toplam 862 proje başvurusuna ilişkin verilen hibe desteğinin tutarı 7.193.675 levaya ulaşıyor.


Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı / Filibe Ticaret Ataşeliği
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here