Ana sayfa İstatistik Bulgaristan’da endüstride toplam üretici fiyat endeksi Ekim 2019’da %0,1 düştü

Bulgaristan’da endüstride toplam üretici fiyat endeksi Ekim 2019’da %0,1 düştü

447
0

Bulgaristan’da endüstride toplam üretici fiyat endeksi Ekim 2019’da %0,1 düştü

Bulgaristan Ulusal İstatistik Kurumu’nun yayınladığı verilere göre, Bulgaristan’da Ekim 2019’da Endüstride Toplam Üretici Fiyat Endeksi önceki aya göre %0,1 düştü. Madencilik ve taş ocağı sektöründe fiyatlar %1,0 oranında düşerken, imalat %0,1, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme arzı fiyatları ise %0,3 arttı.

Ekim 2019’da Toplam Üretici Fiyat Endeksi 2018’nin aynı ayına göre %2,3 arttı. Elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme arzında fiyatlar %10,2, madencilik ve taş ocağı sektöründe %5,9 arttı, imalat fiyatlarında ise %0,3 düştü.

Ekim 2019’da İç Piyasada Üretici Fiyat Endeksi bir önceki aya göre %0,1 arttı. Elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme arzında iç piyasa fiyatları %0,2 oranında artarken, madencilik ve taş ocağı sektöründe fiyatlar %1,3 düştü.

Ekim 2019’da Yurtdışı Piyasasında Üretici Fiyat Endeksi bir önceki aya göre %0,3 oranında gerileyerek 2018 yılının aynı ayına göre değişmedi.


Kaynak: Bulgaristan Ulusal İstatistik Kurumu / Link: https://www.nsi.bg/sites/default/files/files/pressreleases/PPIs_2019-10_en_6JAGCXB.pdf
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here