Ana sayfa Vergi BSMV mükellefiyeti olup KDV mükellefiyeti bulunmayan bir mükellefin aktifinde bulunan motosikleti satması...

  BSMV mükellefiyeti olup KDV mükellefiyeti bulunmayan bir mükellefin aktifinde bulunan motosikleti satması durumunda KDV hesaplanması gerekir mi?

  43
  0

  BSMV mükellefiyeti olup KDV mükellefiyeti bulunmayan bir mükellefin aktifde bulunan motosikleti satması durumunun KDV açısından uygulaması nasıl olmalıdır?

  BSMV Mükellefleri KDV mükellefiyeti olmaz. Motosiklet satışı için KDV tahsil etmezler. Fatura yerine dekont düzenlerler.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here