Ana sayfa Ülkeler Britanya Ekonomisi Zor Günler Geçiriyor!

Britanya Ekonomisi Zor Günler Geçiriyor!

1022
0

İngiltere ekonomisi perakende satışları yılın ilk üç ayında son yedi yılın en büyük düşüşünü yaşadı.

Brexit kararından sonra İngiltere ekonomisinde perakende satışları beklenenin aksine yükselmeye devam etmişti; ancak yapılan son araştırmalardan sonra Brexit sürecinin ülke ekonomisi ve tüketici üzerinde baskı oluşturmaya başladığı ortaya çıktı.

Aynı zamanda İngiltere Avrupa Birliği ile herhangi bir ticaret anlaşması imzalamadan AB’den ayrılırsa, ithal mallara ortalama %22 oranında vergi gelebilir ve fiyatlar daha da yükselebilir.

Kaynak: Euronews

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here