Ana sayfa Haberler Brezilya’dan yatırım çağrısı

Brezilya’dan yatırım çağrısı

244
0

Brezilya Başkanı Jair Bolsonaro, Davos zirvesinde yatırımcılara çağrıda bulundu.

Bankacılar, yatırımcılar ve üst düzey yöneticilerin huzurunda konuşan Bolsonaro, ülkesinin yatırıma açık olduğunu belirtti.

Brezilya Başkanı ayrıca, yabancı yatırımı teşvik eden ‘’yeni Brezilya’’ planından bahsetti.

Bolsonaro, Ocak ayının başında başkanlık görevine getirilmişti.

2016 ve 2017 yıllarında ekonomik kriz yaşayan Brezilya oldukça yavaş bir şekilde toparlanıyor.

Ancak Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Brezilya’ya yönelik büyüme tahminini arttırması ile bu kara bulutlar biraz da olsa dağıldı.

 

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here