Ana sayfa Dünya Brezilya’da çalışan nüfus %0,8 arttı

Brezilya’da çalışan nüfus %0,8 arttı

616
0

Brezilya’da çalışan nüfus %0,8 arttı

Brezilya Coğrafya ve İstatistik Enstitüsü’nün (IBGE) yayınladığı verilere göre, Brezilya’da Kasım 2019 ile 2019’un son çeyreğinde işsizlik oranı (%11.2) şu iki karşılaştırmada da düştü: Haziran-Ağustos 2019 çeyreğinde (%11.8) -0,7 yüzde puanı (y.p.) ve 2018 yılının aynı çeyreğine göre (% 11,6) -0.4 y.p. azaldı.

İşsiz nüfus (11,9 milyon kişi) bir önceki çeyreğe göre %-5,6 (702 bin kişi) azaldı.

İstihdam edilen nüfus ise (94.4 milyon) bir önceki çeyreğe göre %0,8 artarak (785 bin kişi daha fazla) yeni bir rekor kırdı.


Kaynak: Brezilya Coğrafya ve İstatistik Enstitüsü (IBGE) / Link: https://agenciadenoticias.ibge.gov.br/en/agencia-press-room/2185-news-agency/releases-en/26473-continuous-pnad-unemployment-rate-is-11-2-and-underutilization-rate-is-23-3-in-quarter-ending-in-november-2019
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here