Ana sayfa Ekonomi Brezilya Ekonomisi Alarm Veriyor!

  Brezilya Ekonomisi Alarm Veriyor!

  1147
  0

  BREZİLYA EKONOMİSİ SON YILLARIN EN KÖTÜ ZAMANINI YAŞIYOR!

  Brezilya ekonomisi durgunluk yaşarken tarihin en kötü performansını sergiledi!

  Brezilya’da gayri safi yurt içi hâsıla geçen yıl 2015 yılına göre % 0,2 azalırken, işsizlik 2 milyon daha artarak 13 milyonu buldu.

  Aynı zamanda ülkede iflas oranlarının artmasıyla ekonomik iyileşmenin hemen görülemeyeceği düşünülüyor.

  Uzmanlar gelecek yıl için % 0,5 oranında büyüme beklense de işsizlik sorununa çözüm olamayacağı konusunda hem fikirler. Aynı zamanda ülkede şu anda yaşanan siyasi kriz sebebiyle de yetkililer iyileşme konusunda iyimser bir görüş bildiremiyorlar.

  Kaynak : Euronews

  Tarih: 8 Mart 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here