Ana sayfa Ekonomi BREXIT’in İngiltere Ekonomisine Etkileri Olumlu Mu? Olumsuz Mu?

  BREXIT’in İngiltere Ekonomisine Etkileri Olumlu Mu? Olumsuz Mu?

  1459
  0

  BREXIT’İN ETKİLERİ
  İngiltere Avrupa Birliği’nden ayrılacağını açıklamasına rağmen 2016 sonunda sanayi üretimini arttırarak güçlendirmeyi başardı.

  Uzmanlara göre tüm bu ekonomik direnç ve sanayi üretimindeki artışa rağmen 2017 yılı çok daha zor geçebilir ve enflasyondaki artış tüketicinin alım gücünü olumsuz yönde etkileyebilir.

  Aynı zamanda Avrupa Birliği ile yapılan Brexit görüşmeleri şirketleri uzun dönem yatırım yapma fikrinden vazgeçirebilir.

  İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi’nin verilerine göre; sanayi üretimi % 1,1, imalat üretimi % 2,1, inşaat sektöründeki üretim ise % 1,8 olarak kaydedildi.

  Kaynak: Euronews

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here