Ana sayfa Haberler Boeing satışları önemli ölçüde azaldı

Boeing satışları önemli ölçüde azaldı

205
0
Boeing satışları önemli ölçüde azaldı

Mart ayında Etiyopya’da 157 yolcunun ölümü ile sonuçlanan kaza Boeing şirketi için pahalıya mal oldu.

Söz konusu kazadan bu yana Boeing satışları önemli ölçüde azaldı.

Geçen çeyrekte Boeing’den yalnızca 13 ticari jet siparişi yapıldı. Bir önceki yılın aynı döneminde 277 ticari jet sipariş edilmişti.

Suudi Arabistan da pazar günü yaptığı açıklamada Boeing’in rakibi Airbus’tan 50 adet uçak siparişinde bulunacağını bildirdi. Ülkenin uçakları Boeing’den sipariş etmesi bekleniyordu.

Yılın ilk çeyreğine yönelik satış rakamlarını açıklayan Airbus ise 213 sipariş ile Boeing’in satışlarını ikiye katladı.

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here