Ana sayfa Ekonomi Black Friday Satış Rekoru

  Black Friday Satış Rekoru

  911
  0

  İnternet üzerinden alışveriş miktarı “Black Friday”’de 1 milyar doları aştı, Shopify’a göre dakikada 1 milyon dolara kadar harcama yapıldı. Verilere göre müşteri özgüveni şu anda 17 yıldır en yüksek seviyede.

  Amerika’nın en büyük 100 online satıcısının satışları Black Friday ve Şükran Günü’nde 7.9 milyar dolara çıktı. Adobe Analytics’e göre bu 2016’dan bu yana %18’lik bir artış. Müşteriler Black Friday’de geçen yılın 3.34 milyar dolarlık hasılatını geçerek 5 milyar dolar harcadı ve rekor kırdı 3.34. Ayrıca Şükran Günü’nde internette 2.87 milyar dolar harcayarak bir rekor daha kırdılar. Criteo’ya göre Black Friday satışlarının %40’ı telefondan yapılmış.

  Kaynak:http://www.foxnews.com/us/2017/11/26/black-friday-sets-online-sales-record-shoppers-spend-up-to-1m-per-minute.html

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here