Ana sayfa Çalışma Hayatı Birden fazla eksik gün nedeni olanlar için nasıl bildirim yapacak?

  Birden fazla eksik gün nedeni olanlar için nasıl bildirim yapacak?

  86
  0

  Haziran ayı içerisinde bir personelin 7 günlük istirahat raporu ve devamın da işe gelmediği günler için tutulan devamsızlık tutanakları var ve çıkışı yapıldı, aylık prim hizmet bildirimi nasıl yapılmalıdır?

  Birden fazla eksik gün nedeni olan 12 Birden fazla secilerek bildirim yapılmalıdır. İstirahat raporu da onaylanmalıdır.(01) kod


  Kadın çalışan doğumdan sonraki 8 haftalık doğum iznini kullanıyor. SGK bildirgesinde eksik gün nedeni ne yazılmalıdır?

  Eksik gün kodu “01-İstirahat” olarak seçilmelidir.   Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here