Ana sayfa SGK Bir yıl ücretsiz izin kullanan personel bu süre zarfında sağlık hizmetlerinden faydalanabilir...

Bir yıl ücretsiz izin kullanan personel bu süre zarfında sağlık hizmetlerinden faydalanabilir mi?

Bir yıl ücretsiz izin kullanan personel bu süre zarfında sağlık hizmetlerinden faydalanabilir mi?

423
0

Bir sigortalımız 1 yıllık bir ücretsiz izin istedi izin onaylandı. Bu durumda sigortalı ücretsiz izinli olduğu bu uzun dönemde sağlıktan yararlanabilecek mi?

 

Bu ücretsiz izin SGK’ya 21- diğer ücretsiz koduyla bildirilmektedir.

Bu durumda; işçi ücretsiz izne ayrıldığı tarihten itibaren 30 gün boyunca genel sağlık sigortalı (GSS) sayılacak ve sağlık yardımlarından faydalanmaya devam edecektir.

Ancak 30 günün sonunda 10 gün daha yararlanmaya devam edecektir.

Eğer, son bir yıl içinde 90 gün primi varsa bu 10 günün üzerine 90 gün daha sağlıktan faydalanabilecektir


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here