Ana sayfa Çalışma Hayatı Bir personel haziran ayında nakdi ücretsiz desteği ve kısa çalışma ödeneği alabilir...

Bir personel haziran ayında nakdi ücretsiz desteği ve kısa çalışma ödeneği alabilir mi?

Bir personel haziran ayında nakdi ücretsiz desteği ve kısa çalışma ödeneği alabilir mi?

236
0

22 Haziranda biten kısa çalışma ödeneğinden sonra işçilerimizi 8 gün nakdi ücret desteğine müracaat ettik. Aynı ay içinde kısa çalışma ve nakdi ücretsiz izin desteği başvurumuz var. Haziran bildirgemizde eksik gün kodu olarak hangi kodu kullanmamız gerekmektedir?

29 kod kullanmanız gerekir.

Personellerimizin kısa çalışma ödeneği 21/06/2020 tarihinde bitti. İŞKUR danışmanına 22-06/30-06 2020 arası 9 gün için NÜD faydalandırabilir miyiz?

KÇÖ sonlanan işyerleri kalan bakiye günlerinde NÜD başvurusu yapabilir ve eksik gün kodu 29 olmalıdır. (Kaynak SGK Kurum Başkanı ve İŞKUR Genel Müdürü)

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here