Ana sayfa Muhasebe Merkezden şubeye ürün teslimi için fatura düzenlenecek mi?

Merkezden şubeye ürün teslimi için fatura düzenlenecek mi?

Bir müşterim tekel büfesi ve şube açmak istiyor. Şahıs mükellefi tekel şubesi açabilir mi? Merkeze alıp şubeye ürün götürüp satabilir mi?

497
0

Bir müşterim tekel büfesi ve şube açmak istiyor. Şahıs mükellefi tekel şubesi açabilir mi? Merkeze alıp şubeye ürün götürüp satabilir mi?

Şube açılışında vergi hukuku yönünden engel yok. Merkezden şubeye gönderilen mallar için Sevk irsaliyesi düzenlenir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here