Ana sayfa Vergi Tam zamanlı çalışan bir personel işvereni ile anlaşıp kısmi süreli çalışabilir mi?...

Tam zamanlı çalışan bir personel işvereni ile anlaşıp kısmi süreli çalışabilir mi? Kısmi süreli çalışabilirse yeni bir iş sözleşmesi düzenlenmeli midir?

Bir mükellefimizin yanında çalışan personel iş sözleşmesi ile çalışmakta olup, her ay 30 gün sigortalı gözükmektedir. İşveren ile personel anlaşmış bundan sonra her ay 10 gün kısmi süreli olarak çalışılacaktır. 1-Personel ile yeni bir sözleşme mi düzenlenmeli, yoka eski sözleşmeye ek mi yapılmalı 2-İşe giriş tam gün olarak yapılmıştı, SGK'ya herhangi bir bildirim verilmeli mi?

983
0

Bir mükellefimizin yanında çalışan personel iş sözleşmesi ile çalışmakta olup, her ay 30 gün sigortalı gözükmektedir. İşveren ile personel anlaşmış bundan sonra her ay 10 gün kısmi süreli olarak çalışılacaktır. 1-Personel ile yeni bir sözleşme mi düzenlenmeli, yoka eski sözleşmeye ek mi yapılmalı 2-İşe giriş tam gün olarak yapılmıştı, SGK’ya herhangi bir bildirim verilmeli mi?

Yeni bir iş sözleşmesi düzenlenmeli zira çalışma süresi ve ücreti değişmiştir. ,

İşçinin yazılı rızası ile çalışma türü değişikliği alınıp APHB de Kısmi çalışma bildirimi yapılmalıdır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here