Ana sayfa Muhasebe Şirket ortağı veya temsil yetkisi olmayan bir kişiye huzur hakkı adı altında...

Şirket ortağı veya temsil yetkisi olmayan bir kişiye huzur hakkı adı altında ödeme yapabilir mi?

Bir limited şirket temsile yetkisi olmayan ve şirket ortağı olmayan herhangi birine danışmanlık karşılığı olarak huzur hakkı ödemesi yapabilir mi?

212
0

Bir limited şirket temsile yetkisi olmayan ve şirket ortağı olmayan herhangi birine danışmanlık karşılığı olarak huzur hakkı ödemesi yapabilir mi?

Hayır böyle bir huzur hakkı ödenmez. Karşı tarafın Fatura veya SM Makbuzu düzenlemesi gerekir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here