Ana sayfa Çalışma Hayatı Bir firmada sigortalı olarak çalışan şirket ortakları kısa çalışma ödeneği alabilir mi?

Bir firmada sigortalı olarak çalışan şirket ortakları kısa çalışma ödeneği alabilir mi?

45
0

Şirket ortağı başka bir firmada 4’a hizmetiyle çalışmaktadır. Çalıştığı yer kendi için kçö başvuru yapmış ve para hesabına yatmıştır. Şirket sahipliğinden dolayı kçö almasında yanlış olur mu?

KÇÖ almasında bir sıkıntı yok kişinin artık 4b borcu da olmuştur.

Firma işsizlik maaşı almakta olan bir işçiyi 8 aylık işsizlik maaşına hak kazanmış şu an 2.ödemeyi almış işe alıp 3 ay sonra işten çıkardığı takdirde işçi kalan 6 aylık işsizlik ödeneğini almaya devam eder mi?

Eğer işten çıkarılma ile sözleşmesi son bulursa kalan süre devam eder.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here