Ana sayfa Güncel Binek oto alışında maliyete eklenen ÖTV ve KDV bir sonraki dönem maliyetten...

Binek oto alışında maliyete eklenen ÖTV ve KDV bir sonraki dönem maliyetten çıkarılıp direkt gider yazılabilir mi?

288
0

2017 yılında işletmemize aldığımız binek aracın KDV ve ÖTV ‘sini maliyete dâhil ettik. 2018 yılında seçimlik hakkını değiştirerek maliyete attığımız bu tutarı maliyetten çıkartarak direk gider olarak yazabilir miyiz? Bu konuda elinizde bir mukteza örneği vs. varsa paylaşabilir misiniz?

(24.12.2018)

 

Böyle bir işlem yapılamaz.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Aktife kayıtlı binek oto için fatura kesilmeli mi? KDV oranı ne olmalı?

 

Oto alım satımı yapan firmaların binek oto alış ve satışındaki KDV uygulaması nasıl olacaktır?

 

Binek oto ilk yıl faiz gideri maliyete mi atılır yoksa gider mi yazılır?

 

Binek Otonun MTV’si gider yazılabilir mi?

 

Vergi indirimi geldi – Ticari Araç KDV’si %1 oldu – Binek Oto ÖTV’si 15 Puan indi – Beyaz Eşya ÖTV sıfırlandı… – 31 Ekim 2018

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here