Ana sayfa Muhasebe Binek araçlara ait KKEG’leri hangi hesapta takip edebiliriz?

Binek araçlara ait KKEG’leri hangi hesapta takip edebiliriz?

45
0

2020 yılından itibaren binek araç giderlerinin %30 gider gösterilmemesi ile ilgili olarak 760 hesapların altında ayrıca KKEGolarak takip ettiğimiz araç giderleri hesabını geçici vergi dönemlerinde 689 hesaba devri gerekli mi? Direkt 689 hesapta takibi yapılsa mevzuat açısından bir sorun oluşturur mu?

KKEG 700’lü hesapların altında da takip edilebilirsiniz veya 689 hesap da kullanılabilir.

Tercih uygulayıcınındır. Sadece 689 hesapta da takip edilebilir.

Şirketin 2017 yılında aktife kaydedilen binek otomobil için amortisman gider kısıtlaması yapacak mıyız?

Binek araçlarının amortismanına ilişkin gider kısıtlaması 7194 sayılı Kanunun yayımlandığı 7/12/2019 tarihinden itibaren satın alınan binek otomobillere uygulanır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Beklenen Gelir Vergisi Genel Tebliği Yayınlandı. Yeni Gelir Vergisi Tarifesi, Binek Oto Gider kısıtlaması…

Dacia Dokker tarzı araçlar binek oto gider kısıtlamasına tabi midir?

Binek oto gider kısıtlaması Serbest Meslek Erbapları için geçerli midir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here