Ana sayfa Vergi Bilançoya tabi firma ile gerçek kişi adi ortaklık kurarlarsa işletme esasına tabi...

  Bilançoya tabi firma ile gerçek kişi adi ortaklık kurarlarsa işletme esasına tabi defter tutabilir mi?

  212
  0
  Bilançoya tabi mükellef ile işletmeye tabi mükellef birleşerek adi ortaklık müracatını dün gib interaktif vergi dairesine yaptı. Bu adi ortaklık için defter beyan sisteminde mi defterlerin ayrıca tutulması gerekir?

  Adi ortaklığın Bilanço usulüne göre defter tutması gerekir.

  Bilanço esasından işletme esasından dönüş için; 2020 iş hacmi belirlenen hadlerden %20’yi aşan bir nispette düşüktür. Hizmet işletmesi Bu durumda 2021 için işletmeye dönebilir mi? 

  Verdiğiniz rakamlara göre İşletme esasına dönüş yapılabilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.