Ana sayfa Muhasebe Bilanço usulüne tabi şahıs firmasının KOSGEB’den aldığı geri ödemeli personel desteğinin muhasebe...

  Bilanço usulüne tabi şahıs firmasının KOSGEB’den aldığı geri ödemeli personel desteğinin muhasebe kaydı nasıl olmalıdır?

  801
  0

  Mükellef 1.sınıf bilanço gerçek kişi olup kosgeb den 2.yıl sonra geri ödemeli personel desteği aldı. Muhasebe kaydı nasıl olmalı? Tekrar hatırlatmam gerekirse bu tutar hibe değil 2 yıl sonra 4 taksit şeklinde faizsiz olarak geri ödenecek.

  ____________________ /____________________

  100/102(B)

  400(A)

  ____________________ /____________________


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here