Ana sayfa Mevzuat Bilanço usulüne tabi gerçek kişilerde sermaye taahhüdü var mıdır?

Bilanço usulüne tabi gerçek kişilerde sermaye taahhüdü var mıdır?

Bilanço usulüne tabi gerçek kişilerde sermaye taahhüdü var mıdır?

372
0

Gerçek kişi birinci sınıf mükellef ito da sermayesini bir milyona çıkardı. Gerçek kişilerde de bankaya yatırma zorunluluğu var mıdır?

Gerçek kişi işletmelerde bankaya ödeme veya ödemenin taahhüdü diye bir işlem bulunmamaktadır. İşletmeye konulacak miktar belirlenip kayıtlara işlenir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here