Ana sayfa Vergi Bilanço usulü defterler işletme usulüne geçiş yaptıklarında defter beyan sistemine ne zaman...

Bilanço usulü defterler işletme usulüne geçiş yaptıklarında defter beyan sistemine ne zaman ve nasıl başvuru yapacaklardır?

276
0

Bir şahıs şirketi bilanço defteri tutarken işletme hesabına geçiş yapacaktır. Bunun için defter beyan sisteminden ilgili mükellef için başvuru yapmam yeterli mi ve ne zamana kadar başvuru yapmalıyım?

Defter beyan sistemine geçiş için VD bilgi verilecektir.

GİB Defter beyan sistemine ilgili yılın başlangıcında kayıt yapılacaktır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here