Ana sayfa Muhasebe Bilanço esasına tabi gelir vergisi mükellefleri şahsi harcamalarını B formlarında bildirmeli midir?

  Bilanço esasına tabi gelir vergisi mükellefleri şahsi harcamalarını B formlarında bildirmeli midir?

  Bağımlı (Bordrolu) çalışan Mali Müşavirler için mücbir sebep uygulaması var mıdır?

  48
  0

  Yıllık gelir mükellefi olan ve bilanço esasına tabi olan bir müşterimiz tüp bebek tedavisi görmektedir. Bu tedavi ile ilgili hastane kendisine fatura kesti ve fatura tutarı Ba- Bs’ye giriyor. Bu faturaları firmanın muhasebe kayıtlarına alıp BA BS de bildirmek gerekli midir?

  Mükellefler özel harcamaları ile ilgili aldıkları fatura ve benzeri belgeleri B formun da bildirmezler.

  Bağımlı mali müşavirim. Şirketin beyannamelerini ben onaylıyorum. Şirketimizde özel bir hastaneden getirilen ekiple toplu olarak yaptırılan Covid testlerinde pozitif çıktım. İlaç tedavisi ile 14 gun evde karantına da olmam gerektigi soylendi. Şu an işyerine gitmiyorum.  09/2020 dönemine ait BA-BS formlarını evden yapma durumum cok zor. Bu formlarla ilgili şirketinde cezaya girmemesi için ne yapmalıyım?

  Geçmiş olsun B formu süresinde verilmemesi halinde özel usulsüzlük cezası uygulanacaktır.

  Özel durumuzu için bir istisna yok


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here