Ana sayfa Muhasebe Beyannamelere ait damga vergileri defter-beyan sisteminde gider olarak yazılabilir mi?

Beyannamelere ait damga vergileri defter-beyan sisteminde gider olarak yazılabilir mi?

302
0
Beyannamelere ait damga vergileri defter-beyan sisteminde gider olarak yazılabilir mi?

Defter beyan sisteminde KDV damga vergisi gider olarak kayıt altına alıyor muyuz? Belge türü olarak ve alt kayıt olarak hangisini seçmeliyiz?

Gelir vergisi kanununda indirim konusu yapılabilecek giderler arasında beyannamelere ait damga vergileri bulunmamaktadır. Dolayısıyla KDV beyanına ait damga vergisini giderleştiremezsiniz.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Sözleşmeden Doğan Damga Vergileri Hangi Dönemde Gider Yazılabilir?

Şirketlerde beyannameler için ödenen damga vergisi gider olarak yazılabilir mi?

 


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here