Ana sayfa Muhasebe Beyanname vermediğim dönem için makbuz kesmem gerekir mi?

  Beyanname vermediğim dönem için makbuz kesmem gerekir mi?

  63
  0

  01.08.2020 tarihi itibariyle limited şirket sözleşme devri yapacağım. Temmuz dönemi için herhangi bir beyanname veya bildirim yapmadığım takdirde temmuz dönemine ait makbuz kesmem gerekiyor mu?

  Temmuzda hizmet yapılmamış ise makbuz kesilmez.

  31.12.2019 tarihinde defter belgeleri iade ettim. 01.01.2020 tarihinden itibaren defterleri tutan meslektaşımız 2020 Mart ayında verilmesi gereken 2019 yılı gelir vergisi beyannamesini vermeyi unuttu. 2019 gelir vergisi beyannamesinin verilmemesinden doğacak cezada benim sorumluluğum var mıdır?

  2019 Yılı yıllık Gelir vergisi beyannamesini ve 2019 4. dönem Geçici vergi beyannamesini sizin vermeniz gerekirdi. Verilmeyen beyannameyi pişmanlık ile vermenizi öneririz. Sorumluluk size aittir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here